अक्षयकोषमा सहयोग आउने क्रम बढ्दो

0
235

फागुन ७, खैरहनी । खैरहनी माध्यमिक विद्यालयमा स्थापित जन्मोत्सव तथा छात्रवृत्ती अक्षय कोषलाई सहयोग आउने क्रम बढ्दो छ । कोषमा मंगलबार विभिन्न ब्यक्तिहरुबाट आर्थिक सहयोग प्राप्त भएको छ । आज खैरहनी नगरपालिका ८ पर्सा निवासी अस्मिता पोख्रेल को जन्मदिनमा १ हजार १०५ रुपैयाँ, बेनी म्याग्दी निवासी सागर बरूवाल तथा मिरा बरूवालको बिवाह बर्षगाँठको अवसरमा २ हजार ३५ रुपैयाँ, खैरहनी ८ पर्सा निवासी कृष्टीना कार्र्की को जन्मदिनको अवसरमा १ हजार ५ रुपैयाँ प्राप्त भएको कोषका संयोजक मुरली प्रसाद गजुरेलले जानकारी दिए । त्यस्तै कालिका नगरपालिका ७ निवासी आर्यन गौलीको जन्मदिनको अवसरमा १ हजार १११रुपैयाँ, राप्ति नगरपालिका ४ डडुवा घर भई हाल बेलायत बस्ने हेमन्त सेढाईको जन्मदिनको अवसरमा रू। ५,५०१ रुपैयाँ र खैरहनी नगरपालिका २ रामकोला चितवन निवासी शिल्पा अधिकारी को जन्मदिनको अवसरमा २ हजार ४०० रुपैयाँ प्राप्त भएको गजुरेलले बताए । अक्षयकोषमा जन्म दिन,विवाह,व्रतवन्ध,नयाँ कामको थालनी,व्यवसायी सुरुवात लगायतको अवसर पारेर देश विदेशमा रहेका नेपालीहरुले सहयोग गर्दै आएका कोषका संयोजक गजुरेलको भनाई छ । सहयोगबाटै अक्षयकोषमा हाल सम्म ९३ लाख रुपैया संकलन भईसकेको उनले वताए । वि.सं. २०६७ सालमा स्थापना गरिएको अक्षयकोषमा यही वर्ष भित्र रु १ करोड पुर्याउने गजुरेलको लक्ष्य छ । सोही कोषबाट खैरहनी माध्यमिक विद्यालयको कक्षा ११ र १२ मा अध्ययन गर्ने गरिव तथा जेहेन्दार विद्यार्थीहरुलाई छात्रवृत्ती प्रदान गरिदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Please enter your comment!
Please enter your name here